21. 09. 2020 - 14:54
Liverpool ga je doveo za 20 miliona eura, a on je u 45 minuta...
907
Liverpool ga je doveo za 20 miliona eura, a on je u 45 minuta postavio rekord lige

0

Liverpool je u drugom kolu Premiershipa s 2:0 slavio na gostovanju kod Chelseaja, a golove je zabio Sadio Mane u 51. i 53. minuti.

Klopp o Thiagu i njegovom debiju

Chelsea je pokušavao parirati Liverpoolu i u tome je u prvom dijelu uspijevao sve do crvenog kartona Christensena koji je prelomio susret i usmjerio ga u korist Liverpoola, a dodatno ga je umjerila i zamjena koju je Klopp napravio na početku drugog dijela.

Sjajan debi za Španjolca

Frank Lampard odmah na poluvremenu napravio je zamjenu i uveo Fikaya Tomorija umjesto Kaija Havertza da popuni rupu u obrani. Klopp je na drugoj strani izveo Jordana Hendersona i uveo Thiaga Alcantaru, kojem je to bio debi u dresu Liverpoola. I to kakav!

screenshot-1

Thiago je od svog ulaska do kraja susreta odigrao 75 dodavanja, više od bilo kojeg igrača Chelseaja tijekom cijele utakmice. Otkad se vodi napredna statistika (sezona 2003./04.), nijedan igrač koji je odigrao samo 45 minuta nije imao toliko dodavanja u Premiershipu.

Podsjetimo, Liverpool je Thiaga Alcantaru iz Bayerna doveo za 20 milijuna funti. Njemački klub može zaraditi dodatnih pet milijuna funti kroz bonuse. Prema Transfermarktu, ugovor je potpisan do ljeta 2024. godine.