12. 02. 2020 - 16:56
SJAJNA FORMA BH TENISERKE: Dea Herdželaš izbacila prvu...
907
SJAJNA FORMA BH TENISERKE: Dea Herdželaš izbacila prvu nositeljicu turnira u Trnavi

0

Najbolja bosanskohercegovačka teniserka Dea Herdželaš plasirala se u osminu finala ITF turnir u slovačkom gradu Trnavi. Herdželaš, koja je ovu sedmicu počela na 413. mjestu WTA liste, izbacila je prvu nositeljicu turnira, Njemicu Tamaru Korpatsch (108. na WTA listi).

dea

Dea je slavila rezultatom 2:1 u setovima. U prvom setu igralo se izjednačeno uz po jedan break na obje strane do 8. gema. Tada su uslijedila još dva breaka za obje tenisrke, da bi Dea potom dobila 11. gem za vodstvo od 6:5.

U 12. gemu naša teniserka dolazi do 3. breaka i osvaja ovu dionicu. Drugi set je osvojila Njemica, a ključni je bio 5. gem, kada je osvojila break, te je ovu dionicu dobila sa 6:4. Ipak, naša teniserka je potpuno dominirala u posljednjoj dionici, otvorila je sa 2:0, čuvala prednost do kraja i upisala veliku pobjedu.