04. 11. 2019 - 09:10
Clippersi na krilima Leonarda dobili Utah, Lakersi nadigrali...
907
Clippersi na krilima Leonarda dobili Utah, Lakersi nadigrali Spurse u gostima, Dončić nastavlja rušiti rekorde

NBA

0

Noćas je odigrano pet utakmica NBA lige.

U posljednjem dvoboju susreli su se Los Angeles Clippersi i Utah Jazz, dvoboj hrvatskih košarkaša Zubca i Bogdanovića, u kojem su slavili Clippersi 105:94.

U odličnoj utakmici u Staples Centru pomenuti košarkaši su kao starteri imali zapažene role. Zubac je za 18 minuta ostvario 11 koševa uz devet skokova i asistenciju, dok je momak rođen u Mostaru bio drugi strijelac poražene momčadi sa 19 koševa, tri skoka i četiri asistencije za 25 minuta na terenu.

Domaćine je do pobjede vodio Kawhi Leonard s 30 koševa, od čega 25 u drugom dijelu, dok je kod Utaha Donovan Mitchell sa 36 ubačaja.

Luka Dončić nastavlja oduševljavati zaljubljenike u košarku te iz utakmice u utakmicu ispisuje povijest i ruši rekorde. Dallas je u Clevelandu, koji je i ovog puta nastupio bez našeg Jusufa Nurkića, slavio protiv istoimenog domaćina rezultatom 111:131, a najbolji igrač na terenu je bio upravo Slovenac, koji je ostvario 29 koševa, 13 skokova i 15 asistencija, što mu je drugi uzastopni triple-double učinak.

Tim učinkom Dončić je postao najmlađi igrač u povijesti s uzastopnim triple-doubleom s 25 koševa te prvi igrač u NBA povijesti koji je dvije utakmice zaredom imao najmanje 29 koševa, 15 asistencija i 13 skokova.

Zanimljivo da je i izjednačio rekord franšize u asistencijama i stavio svoje ime uz legendarnog Jasona Kidda, ali je i prvi igrač nakon 54 godine i velikog Oscara Robertsona koji je u uzastopnim utakmicama ostvarivao najmanje 25 koševa, 15 asistencija i 10 skokova.

Od ostalih rezultata izdvajamo uvjerljiv domaći trijumf protiv Hardena i družine, dok su Lakersi nanijeli drugi poraz u sezoni Spursima.