06. 10. 2019 - 09:42
IPAK NIŠTA OD GLAVNOG ŽRIJEBA Džumhur poražen u finalu...
907
IPAK NIŠTA OD GLAVNOG ŽRIJEBA Džumhur poražen u finalu kvalifikacija za Masters u Šangaju

ITALIJAN BIO PREJAK

0

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur izgubio je u finalu kvalifikacija za Masters u Šangaju od Marka Čečinata (Cecchinato) rezultatom 2:0.

U setovima je bilo 7:5 i 6:3.

Bio je ovo deveti međusobni duel ova dva tenisera i čak šesta pobjeda za italijanskog igrača.

Meč je trajao svega 72 minute.

U prvom setu vidjeli smo veliku borbu, a prvi brejk u četvrtom gejmu kada je Čečinato poveo 3:1.

Ipak u narednom Damir uzvraća ribrejkom, a set za set igralo se do 11 gejma prvog seta kada naš teniser gubi svoj servis, što je bilo dovoljno za 7:5 za Čečinata.

U drugom setu je italijanskom teniseru bio dovoljan samo jedan brejk, koji je došao u šestom gejmu za potvrdu ulaska na Masters u Šangaju, za konačnih 6:3.