Sjajna predstava Argentine bez Messija, napadač Intera...
907
Sjajna predstava Argentine bez Messija, napadač Intera apsolutni junak

SAVLADALI MEKSIKO U TEXASU

0

Argentina je konačno proigrala. Gaučosi su odigrali vjerovatno najbolju utakmicu pod vodstvom Lionel Scalonija deklasiravši Meksiko 4:0 u prijateljskoj utakmici u Texasu.

Nastupili su bez prve zvijezde i vjerovatno najboljeg u historiji, Lionel Messija, ali ni to im nije smetalo da napune mrežu Meksikanaca.

Briljirao je napadač Intera Lautaro Martinez. 22-godišnjak je postigao hat-trick već u prvom poluvremenu, a također je iznudio i penal koji je pogodio Leandro Paredes.

U drugom poluvremenu Scaloni je napravio brojne zamjene, Argentina je malo smanjila intenzitet igre pa je Meksiko dobro i prošao.

Ovo je prvi poraz Gerarda Martina otkako je postao selektor Meksika u januaru. Meksiko nije uspio pobijediti Argentinu u 10 utakmica zaredom, a posljednji put je slavio već sada davne 2004.