Fantastičan kapital pred revanš u Mostaru: Zrinjski izborio...
907
Fantastičan kapital pred revanš u Mostaru: Zrinjski izborio veliki remi u Holandiji

0

Zrinjski je ostvario fantastičan kapital u prvoj utakmici drugog pretkola Evropske lige protiv Utrechta. Plemići su izborili veliki remi u Holandiji. Susret je završen rezultatom 1:1.

U petoj minuti utakmice Šovšić je ubacio pred gol Utrechta, ali tamo nikoga nije bilo od igrača Zrinjskog. Tri minute poslije Van de Streek je šutirao ravno u Brkića. Lijepa akcija Utrechta viđena je u 11. minuti nakon koje Kerk nije uspio dobro zahvatiti loptu sa 20-ak metara i nije bilo problema za Brkića. Golman Plemića zaustavio je i udarac Mahera u 15. minuti.

Kerk je sve lijepo uradio u 17. minuti i uposlio Lonwijka, koji se našao sam ispred Brkića, ali je šutirao pored gola. Golman mostarskog kluba je intervenisao nakon kornera u 21. minuti, a lopta je došla do kapitena Janssena, koji je glavom šutirao preko gola. Nedugo nakon toga na drugoj strani Govedarica je uputio udarac, no lopta je završila u rukama golmana Utrechta.

Zrinjski je odlično izveo kontru u 34. minute, a Govedarica je “slomio” Bergstrom i veoma lijepo pogodio za 0:1. Četiri minute nakon gola Kadušić se našao u sjajnoj prilici, međutim šutirao je ravno u golmana domaćih. Kerk je pao u šesnaestercu Zrinjskog u 39. minuti, domaći su tražili penal, ali sudija se nije oglasio.

Fenomenalno je odbranio Brkić u sudijskoj nadoknadi nakon udarca Lonwijka sa svega nekoliko metara. Nedugo nakon toga odbranio je i snažan udarac Cernyja, tako da je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 0:1. Odmah na startu drugog dijela viđena je velika šansa za Utrecht, no golman Plemića je odbranio udarac Van de Streeka.

Sjajno je pokušao Čirjak u 56. minuti. Golman Utrechta bio je već savladan, međutim lopta je otišla malo pored gola. Rustemović je u 59. minuti glavom šutirao preko gola. Domaći su izjednačili u 60. minuti kada je Kerk je sjajno i snažno šutirao sa 15-ak metara i zatresao mrežu Zrinjskog za 1:1. Utrecht je napadao, a u 65. minuti Janssen glavom šutira preko gola, da bi nakon toga Brkić odbranio udarac Gustafsona.

Prvo je Joosten šutirao pored gola u 74. minuti, a onda Van de Streek je veoma loše zahvatio loptu. Brkić je zaustavio udarac Gustafsona u 86. minuti, a minutu poslije Venema je imao nevjerovatan promašaj. Utrecht je sve više i više napadao u finišu utakmice. Domaći su stvorili ogroman pritisak i pravili prilike, ali Plemići su sve izdržali.

Stadion: Galgenwaard (Utreht). Sudija: Aleksei Igorevich Eskov (Rusija). Žuti kartoni: Kerk, Klaiber (Utrecht), Brkić (Zrinjski).

ZRINJSKI: Brkić, Rugašević, Barbarić, Jakovljević (od 67. Gojković), Kadušić, Šovšić, Rustemović, Čirjak, Tičinović (od 57. Mandić), Govedarica, Hadžić (od 62. Lendrić).

UTRECHT: Jensen, Guwara, Janssen, Bergstrom, Klaiber, Gustafson, Van de Streek (od 80. Emanuelson), Maher, Cerny (od 62. Joosten), Kerk, Lonwijk (od 57. Venema).