15. 05. 2019 - 23:12
BOSANAC SLAVI U RIMU: Lazio je osvojio KUP ITALIJE!
907

0

U okviru finala Kupa Italije snage su odmjerili Atalanta i Lazio. Konačan rezultat utakmice glasio je 0:2. Lazio je tako osvojio sedmi trofej Kupa.

Utakmicu su bolje otvorili Nebeskoplavi, ali su šanse Francesco Acerbija i Lucasa Leive otišli preko gola.

Prvu priliku za ekipu iz Bergama je bila u 26. minuti utakmice, kada je Marten de Roon šutirao, ali je pogodio samo stativu. Do kraja prvog poluvremena nije bilo više prilika. U drugom poluvremenu bolje Atalanta otvara utakmicu, ali prilike Hans Hateboera i Alejandro Gomeza ne ulaze u mrežu ekipe iz Rima.

Uslijedio je obrt za Atalantu, igrao se 82. minut utakmice, kada je Leiva izveo korner, a Sergej Milinković-Savić pogodio mrežu ekipe iz Bergama za 0:1. Samo osam minuta kasnije Nebeskoplavi dolazi do novog pogotka. Strijelac drugog gola bio je Joaquin Correa, koji je sjajnim udarcem matirao golmana Atalante.

Nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine i kapiten Lazija, Senad Lulić je odigrao svih 90 minuta u večerašnjoj utakmici i tako podigao svoj drugi trofej Kupa Italije.