Čudesni Lillard brojao do 50 i tricom iz svlačionice poslao Westbrooka na godišnji odmor, Musa isključen u eliminaciji Netsa

NBA PLAY-OFF

0

Priča dana, a vjerovatno i dosadašnjeg playoffa NBA lige je nevjerojatna partija Damiana Lillarda koji je uništio Oklahomu i razbio nove snove Russella Westbrooka i Paula Georgea da mogu biti ikakav faktor borbe na Zapadu.

Lillard je zabio 50 poena u pobjedi Portlanda 118:115, a posebno je fascinantna trica za pobjedu koju je zabio s deset metara. Ovaj poraz posebno je bolan za Thundere jer su malo manje od sedam minuta prije kraja imali golemih 15 poena prednosti, ali McCollum i Lillard su imali drugačije planove.

Ovo je novi playoff udarac za Westbrooka koji je kod 115:115 užasno odigrao zadnji napad svoje momčadi te nepotrebnim silovanjem solo prodora na 11 sekundi do kraja napada pružio šansu domaćinima da u zadnjih 15 sekundi dođu do pobjede. Osim ispadanja, Westbrooka će vjerovatno najviše smetati činjenica da je ispao u izravnom okršaju s Lillardom, s kojim već neko vrijeme provlači tenzije i animozitet.

Od ostalih dvoboja, prvo treba izdvojiti uvjerljivu pobjedu Denvera (Murray 23p, Jokić 16p, 11s) protiv San Antonia. Slavili su 108:90 te poveli s 3:2 u seriji, ali sljedeća se igra u domu Spursa, tako da će Gregg Popovich sigurno sačuvati još pokoji adut za Nuggetse.

Toronto je lakoćom okončao pobjedu još jednom vrlo uvjerljivom izvedbom protiv Orlanda. U pobjedi 115:96 Leonard je bio odličan s 27 poena, dok je siakam s 24 potvrdio da je trenutno druga violina momčadi, ispred Lowryja i Gasola.

Seriju je završila i Philadelphia, koja je sa 122:120 nadigrala Brooklyn, a briljirao je Embiid. Kamerunac je za 20 minuta zabio 23 poena uz 13 skokova. U polufinalu će snage odmjeriti s Torontom. Bitno je naglasiti da je pred kraj duela Phile i Netsa došlo do naguravanja, a među isključenima našao se i naš Džanan Musa.

On je proveo četiri i po minute na parketu te za to vrijeme upisao jednu ukradenu loptu (jednom šutirao za trojku, ali nije bio precizan).