17. 03. 2019 - 17:01
HERCEGOVAČKI DERBI PRIPAO ZRINJSKOM Mostarci pobjedom...
907
HERCEGOVAČKI DERBI PRIPAO ZRINJSKOM Mostarci pobjedom prekinuli niz loših utakmica

BOSNA I HERCEGOVINA

0

Ekipa Zrinjskog pobjedila je GOŠK rezultatom 1:0 u ovom komšijskom derbiju  23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine

Branioci titule ne znaju za pobjedu u pet uzastopnih mečeva u svim takmičenjima, pa je tako dolazak GOŠK-a u Mostar bio idealna prilika da se niz prekine. To se na kraju i dogodilo.

Gosti iz Gabele su nešto bolje otvorili duel i imali dvije odlične prilike, ali je Brkić spasio Plemiće na otvaranju. S druge strane, odgovorio je Rustemović koji je pogodio stativu.

Sadržajno prvo poluvrijeme proteklo je u prilikama i poluprilikama, ali golova nije bilo, pa se na odmor otišlo sa početnim rezultatom.

U nastavku inicijativa domaćih koji su postigli gol za pobjedu. Igrao se 74. minut kada je dosuđen penal za domaće u Mostaru, a siguran izvođač bio je Miloš Filipović.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Zrinjski upisao vrijednu pobjedu. U narednom kolu gostuju prvoplasiranom Sarajevu, uspiju li pobjediti borba za šampiona naše države bila bi mnogo zanimljivija.