PRVI PORAZ ŠAMPIONA ITALIJE U PRVENSTVU OVE SEZONE: Juve se ...
PRVI PORAZ ŠAMPIONA ITALIJE U PRVENSTVU OVE SEZONE:  Juve se  raspao

SERIA A

PRVI PORAZ ŠAMPIONA ITALIJE U PRVENSTVU OVE SEZONE: Juve se raspao

0

Fudbaleri Đenove ostvarili su iznenađujuću pobjedu nad Juventusom koji su na domaćem terenu savladali sa 2:0 u 28. kolu italijanske Serije A.

velika558137020190317141008

Šampion Italije nije dobro ušao u utakmicu na kojoj nije računao na Kristijana Ronalda, Đenova je od samog početka nametnula svoj ritam i propustila odličnu priliku preko Sanabrije.

Sudija Di Belo je u 32. minutu dosudio penal nakon igranja rukom u kaznenom prostoru gostiju, ali je nakon VAR snimka poništio tu odluku zbog prethodno odigrane ruke Kuamea.

U drugom dijelu meča vidjeli smo nešto aktivniji Juventus koji je postigao i gol u 56. minutu, ali je Dibalin pogodak poništen zbog ofsajda. Ubrzo je uslijedio šok za gostujuće navijače.

Bivši fudbaler Juventusa Stefano Sturaro je ušao u igru Đenove, te nakon samo dva minuta u njoj zatresao mrežu Perina u 72. minutu meča.

Ćezare Prandeli je itekako znao da iskoristi igrače koje ima na klupi, u igru je ušao i veteran Goran Pandev koji je u 81. minutu postigao sjajan pogodak unutar kaznenog prostora i tako riješio pitanje pobjednika.

Reprezentativac Srbije Darko Lazović igrao je za pobjednički tim sve do 70. minuta kada ga je zamijenio upravo Sturaro, Ivana Radovanovića je zamijenio Veloso u 75. minutu.