NOVA POBJEDA PORTLANDA Nurkić pružio jako dobru partiju
907

NBA

0

Portland je sinoć odigrao odličnu utakmicu, i savladao New Orleans na  gostujućem parketu. Pelicansi su bili bolji na otvaranju utakmice, te su nakon prvog dijela utakmice vodili sa 37:30, ali njihova prednost se brzo "istopila".

U drugoj četvrtini Portland je došao u egal, a na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 57:56 za domaći tim. No, u drugom dijelu gosti su došli do preokreta, te do kraja meča nisu ispuštali prednost.

Portland je treću dionicu dobio sa 31:25, a u nastavku meča su otišli i preko deset poena prednosti. Na kraju su gosti slavili sa 12 poena razlike rezultatom 122:110.
Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je još jednu zapaženu partiju, te je upisao novi double-double. Nurkić je na parketu proveo 22 minute i upisao je 11 poena, 12 skokova, pet asistencija i jednu ukradenu loptu.

U ekipi Portlanda najefikasniji bio je Damian Lillard sa 24 poena, dok je jedam manje dodao McCollum. Što se tiče New Orleansa nevjerovatnu partiju odigrao je Randle koji je postigao čak 45 poena, te je dodao još 11 skokova, šest asistencija, tri blokade i dvije ukradene lopte.

Detroit Pistons – LA Lakers 111:97
Philadelphia 76ers – Sacramento Kings 123:114
Washington Wizards – Charlotte Hornets 110:116
Houston Rockets – Phoenix Suns 108:102
Miami Heat – Milwaukee Bucks 98:113
New Orleans Pelicans – Portland Trail Blazers 110:122
San Antonio Spurs – New York Knicks 109:83
LA Clippers – Chicago Bulls 128:121