15. 03. 2019 - 22:39
LEGENDA SARAJEVSKE BOSNE IMALA ŽESTOK OKRŠAJ SA SUDIJAMA:...
907
LEGENDA SARAJEVSKE BOSNE IMALA ŽESTOK OKRŠAJ SA SUDIJAMA: Svetislav Pešić dobio najbrže isključenje u historiji evropske košarke

EUROLIGA

0

Trener Barselona Svetislav Pešić ušao je u historiju Evrolige, jer je isključen u prvom minutu utakmice njegovog tima sa Fenerbahčeom u Istanbulu.

pesic

Legendarni Kari Pešić je burno reagovao jer sudije nisu dosudile faul nad Jakom Blažičem, pa je ušao u žestok sukob sa arbitrima. Sudija Luiđi Lamonika je Pešiću dosudio dvije tehničke greške, jednu za drugom, pa je trener Barse morao da napusti klupu.

I bez Pešića na klupi, gosti su vodili tokom većeg dijela utakmice, imali i vodstvo od 13 poena razlike, ali je Fenerbahče napravio veliki preokret u posljednjoj četvrtini pobijedio - 88:82.