907
MOŽETE GA VOLJETI ILI NE, ALI ČINJENICA JE SAMO JEDNA: Cristiano Ronaldo hat-trickom razmontirao Atletico Madrid

LIGA PRVAKA

0

Fudbaleri Juventusa su u večerašnju utakmicu ušli sa dva gola zaostatka i to bez postignutog. Mnogi su minimalne šanse dali izabranicima Masimiliana Allegria, međutim Talijan je u potpunosti nadigrao svog kolegu Diega Simeonea.

cristianoronaldo

Junak večerašnjeg meča je bio jedan oda najboljih fudbalera svih vremena Cristiano Ronado i to sa hat trickom.

Prvi gol je postigao u  27. minuti nakon sjajnog centaršuta je nadvisio Juanfrana i postaigao gol za 1:0 i povratak nade.

Nakon prvog pogotka Juventus je nastavio s napadima, ali se na odmor otišlo s 1:0. Jedina pretnja golu Szczesnyom je bio šut Morate koji je završio preko gola. Početkom drugog poluvremena opet je pogodak postigao Ronaldo novim nebeskim skokom, nakon čega je Kuipers uz pomoć gol tehnologije pokazao na centar.

Atletico se nakon toga malo otvorio, ali to su sve bili jalovi napadi, a onda u 85. minuti sjajan napad je samostalno izveo Bernardeschi kojeg je Correa oborio u šesnaestercu, Kuipersu nije preostalo ništa osim da pokaže na bijelu tačku. Siguran je bio opet Cristano Ronaldo koji je ispisao historiju Lige prvaka.

Do kraja Atletico nije uradio apsolutno ništa i tako su igrači Juventusa prošli u 1/4 finale.