Dobra partija Nurkića u četvrtoj uzastopnoj pobjedi Blazersa
907

NBA

0

Košarkaši Portlanda ostvarili su četvrtu uzastopnu pobjedu, pošto su na gostovanju savladali Cleveland sa 123:110.

Blazersi su dominirali u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo s njihovom prednošću od 71:48.

Ipak, malo je falilo da to sve prospu, jer su gosti u posljednjih pet minuta ušli sa samo dva poena zaostaka.

Cavaliersi međutim nisu imali snage i za konačni preokret, pa je Portland upisao novi trijumf, odnosno 37. u sezoni.

Jusuf Nurkić je u pobjedničkom sastavu za 29 minuta ubacio 15 poena uz 8 skokova i 4 asistencije.

Najefikasniji kod Blazersa bili su CJ McCollum s 35 poena i Damian Lillard s 21, dok je u poraženoj ekipi bolji od ostalih bio Turčin Cedi Osman s 27 koševa.

Portland je trenutno četvrti na Zapadu s omjerom 37-23, dok je Cleveland pretposljednji na Istoku s vrlo loših 14-47.

Napomenimo i to da je Brookly dobio San Antonio 101:85, a Džanan Musa pobjedu svog tima odgledao je s klupe.

Netsi trenutno zauzimaju šestu poziciju na Istoku (32-30) i imaju dobre šanse da se plasiraju u play-off NBA lige.