907
Arsenal se ispravio, Eintracht na Jovićev pogon, Zenit nadoknadio zaostatak iz Istanbula

EVROPA LIGA

0

U terminu od 18.55, danas je odigrano osam utakmica druge runde takmičenja u Ligi Evrope.

Ajntraht je na svom terenu uspio da savlada Šahtjor sa 4:1 i tako obezbjedi plasman u narednu rundu takmičenja. Poveli su Nijemci golom Luke Jovića u 23. minutu, a prednost je duplirao Haler sa penala četiri minuta kasnije. Smanjio je Moraes u 64. minutu, ali je svaku dilemu oko pitanja pobjednika otklonio isti igrač u 80. minutu meča kada je asistent bio Filip Kostić. Asistent je bio i Gaćinović koji je dodao Rebiću za pogodak u 88. minutu.

jovic

Arsenal je ubjedljivim trijumfom eliminisao BATE Borisov za koji su nastupili srpski internacionalci Milić, Filipović i Simović), u Londonu je bilo 3:0 za domaćina. Povele su "Tobdžije" autogolom Volkova u četvrtom minutu, a na 2:0 povisio je Mustafi u 39. Konačan rezultat postavio je Sokratis u 60. minutu susreta.

mustafi1

Zenit je nakon velikog preokreta i gubitka u prvoj utakmici ipak prošao dalje zahvaljujući pobedi u Rusiji sa 3:1 protiv Fenerbahčea, a za domaću ekipu nastupio je i Branislav Ivanović.

Trijumfe su zabilježili i Napoli protiv Ciriha, Valensija u meču sa Seltikom i Salcburg u duelu sa Brižom. Nerješeno je bilo u Viljarealu gdje je domaćin ipak prošao zbog pobjede u prvom meču protiv Sportinga u Lisabonu.