26. 01. 2019 - 12:48
OD PONEDJELJKA PRVA IGRAČICA SVIJETA Naomi Osaka slavila...
907
OD PONEDJELJKA PRVA IGRAČICA SVIJETA Naomi Osaka slavila protiv Kvitove i osvojila Australian Open

SJAJNO FINALE

0

Japanska teniserka Naomi Osaka osvojila je Australian Open nakon što je danas u finalu savladala Petru Kvitovu rezultatom 2:1. Po setovima je bilo 7:6 i 5:7 i 6:4 nakon dva i po sata igre.

Za četvrtu teniserku svijeta ovo je druga grend slem titula, nakon što je prošle godine osvojila otvoreno prvenstvo u Njujorku.

Kvitova, inače šesta igračica svijeta, tako nije uspjela doći do svoje treće titule na grend slemu, nakon što je 2011. i 2014. godine osvajala Wimbledon.

U prvom setu smo gledali izjednačenu igru obje teniserke, a pobjednik je riješen tek u taj brejku, gdje je više znanja, ali i sreće imala teniserka iz Japana, koja je za 53 minute povela 1:0.

U drugom setu Osaka je sjajno napravila dva brejka i propustila čak 4 meč-lopte u osmom gejmu pri vodstvu od 5:3.  Međutim, teniserka iz Češke pravi brejk i izjednačuje na 1:1 u setovima.

U trećem, odlučujućem setu Osaka je smogla snage, a za pobjedu u meču trebao joj je samo jedan brejk, koji je napravila u trećem gejmu, za konačnih 6:4.

Ovim trijumfom Osaka će od ponedjeljka zvanično biti najbolja teniserka svijeta, a slijede ju Kvitova i Halep.