Željezničar u pripremnoj utakmici savladao Čapljinu
907

PRIPREMNA UTAKMICA

0

Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice savladali Čapljinu sa 2:1.

Željezničar je poveo iz prve prilike. A. Šehić je ubacio sa desne strane, a Zubanović glavom matirao golmana Čapljine. U 13. minuti udarac sa distance sigurno brani Ćeman. Žerić je 37. minuti snažno šutira sa vrha kaznenog prostora, ali golman Čapljine boksuje i otklanja opasnost. Minutu poslije bilo je 2:0. E. Šehić je dodao do Selemeneva koji lijepo pogađa nebranjeni dio mreže.

U 50. minuti glavni sudija je svirao penal za Čapljinu, a siguran sa 11 metara bio je Zubac. Tri minute poslije je Dacić pokušao, ali je Stevanović bio na visini zadatka. U 77. minuti udarac Selemeneva lako brani golman Čapljine. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Narednu pripremnu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Igmana.

Željezničar: Aldin Ćeman – Aldin Šehić (Meris Memić), Enio Zilić, Kemal Osmanković (Matej Rodin), Nediljko Kovačević – Denis Žerić, Đorđe Knežević – Eldar Šehić, Daniel Preradović, Ivan Selemenev – Faris Zubanović (Semir Dacić).

Čapljina: Stevanović, Tipurić, Cvitković, Bevanda, Dalmatin, Zubac, Šutalo, Omanović, Jazvin, Mustafić, Hasinović.