Katar posljednji četvrtfinalist Azijskog prvenstva
907

SAVLADALI IRAK 1:0

0

Nogometaši Katara posljednji su četvrtfinalisti ovogodišnjeg Azijskog prvenstva koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, oni su u osmini finala u Al Nahyanu svladali Irak sa 1-0 (0-0).

Jedini gol na utakmici postigao je Bassam Hisham iz slobodnog udarca u 62. minuti.

Katar će u četvrtfinalu igrati protiv Južne Koreje koja je ranije u utorak u Dubaiju svladala Bahrein sa 2-1 (1-1) nakon produžetka. Korejci su poveli u 43. minuti pogotkom Hee-Chan Hwanga, a za Bahrein je izjednačio Al Rohaimi u 77. minuti.

Južna Koreja je do pobjedničkog pogotka stigla u produžetku, a strijelac je u 107. minuti bio Jin-Su Kim.

Preostala tri četvrtfinalna para su: Kina - Iran, Vijetnam - Japan i Ujedinjeni Arapski Emirati - Australija.