Cibona na domaćem parketu pregazila Olimpiju
907

ABA LIGA

0

Košarkaši Cibone upisali su uvjerljivu pobjedu u 16. kolu ABA lige. Pod Tornjem je gostovala Petrol Olimpija, a vratit će se nazad u Ljubljanu s minusom od 17 poena razlike. Rezultat je bio 87-70.

Zagrebačka momčad je ostvarila pristojnu prednost već u prvoj četvrtini (24-16), koju je tijekom utakmice samo nadograđivala, da bi protivnike u potpunosti ponizila u posljednjoj dionici koja je završila 26-19 za hrvatsku momčad.

Najefikasniji u redovima 'Cibosa' bio je Filip Bundović sa 21 poenom u samo 17 minuta provedenih na parketu, a tome je pridodao i 2 skoka. Uz njega, dobar je bio i Marko Ljubičić koji je ubilježio 12 poena, 8 asistencija i 6 skokova, dok je Darko Markota ubacio 17 poena uhvativši 5 skokova. Mladi Roko Prkačin dobio je priliku 5 minuta na terenu, ali je ostao bez učinka, napravivši 2 faula.

U redovima slovenske momčadi najviše je zabio Miha Lapornik – 18 poena.

Cibona se nalazi na 6. mjestu tabele sa 7 pobjeda i 9 poraza, dok je Olimpija na 10. mjestu sa samo 5 pobjeda iz 16 susreta.