SERIE A: Roma u derbiju savladala Torino, Džeko opet bez pogotka
907

SERIE A

0

Nogometaši Rome nadigrali su Torino, ali su umalo ponovo ostali bez tri boda, jer su u jednom trenutku ispustili dva gola prednosti nakon vodstva od 2-0 Prvi period je donio sjajnu igru domaćeg tima, a u 15. minuti su i poveli sa 1:0 pogotkom mladog Zaniola.

Nakon što jeAleksandar Kolarov sa penala u 34. minuti povećao prednost domaćeg tima na 2:0, činilo se kako će tim Eusebija Di Francesca doći do trijumfa, ali su po dobrom starom receptu ispustili sigurnu prednost.

Nakon velikog promašaja Džeke u 48. minuti kada nije zaboio sa samo tri metra, kazna je stigla tri minute kasnije, a goste je u igru vratio Rincon, pogotkom za 2:1.

U 67. minuti Torino je poravnao. Pogodio je Ansaldi za 2:2 i utakmica je ponovo bila potpuno otvorena.

Ipak, Roma je u 73. minuti ipak uspjela da stigne do pobjede. Pogodio je Stephan El Shaarawy za konačan rezultat meča od 3:2.  Edin Džeko je odigrao kompletan meč, ali nije uspio zabiti gol, te je ostao na dva pogotka u ovoj sezoni.