Igokea ostvarila važnu pobjedu protiv Krke u gostima
907

ABA LIGA

0

U prvom susretu 16. kola ABA lige košarkaši Igokee savladali su u Novom Mestu Krku rezultatom 69:71.

Igosi su odigrali dobro prvo poluvrijeme u kojem su na poluvremnu vodili sa 32:38, ali je slovenski tim preokrenuo rezultat u trećem periodu i u posljednjih deset minuta ušao je sa prednošću od pola koša razlike.

Uslijedila je neizvjesna završnica, pola minute prije kraja bilo je 69:69, a onda je Milošević 17 sekundi prije kraja postigao ključne poene za veliku pobjedu Igokee koja je znatno povećala šanse za opstanak.

Prvo ime kod Igokee bio je Đorđe Milošević sa 16 poena, a Sava Lešić je dodao 14 koševa. Marko Jošilo sa 27 ubačaja nije bio dovoljan Krki za pobjedu, a zapažen je bio i Dominik Mavra sa 15 poena.