UPRKOS PORAZU IDU DALJE Katar bolji od Saudijske Arabije
907

AZIJSKI KUP

0

U susretu za prvo mjesto u E skupini azijskog nogometnog prvenstva Katar je pobijedio Saudijsku Arabiju sa 2-0.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Almoez Ali koji je sa sedam golova najbolji strijelac prvenstva. Saudijce može utješiti što su usprkos porazu prošli dalje.

Katar je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela nakon što je Ali iskoristio zbunjenost saudijske obrane. Ali je postigao pogodak tri minute nakon što je njegov suigrač Hassan Al Haydos propustili realizirati kazneni udarac. Al Haydos je pucao po sredini gola, a saudijski vratar Mohammed Al-Burayk sjajno obranio njegov udarac. U 80. minuti Ali je nakon ubačaja iz kornera zabio i svoj sedmi pogodak na prvenstvu za vodstvo 2-0.

U drugom susretu Libanon je protiv Sjeverne Koreje lovio pobjedu od četiri razlike kako bi se ugurao u osminu finala kao jedna od četiri trećeplasirane ekipe, ali nije uspio. Slavio je s nedovoljnih 4-1 i na koncu ispao zbog žutih kartona.

Koreja je povela u 10. minuti golom Pak Kwang-Ryonga, a izjednačio je Felix Michel u 28. minuti. U nastavku susreta Libanon je zabio još dva gola, no to mu nije bilo dovoljno. Strijelci su bili Hilal El Helwe (66, 90+9) i Hassan Maatouk (80).

Vijetnam i Libanon su zaključili prvi krug natjecanja s identičnim skorom. Osvojili su po tri boda uz razliku pogodaka 4-5. Vijetnam ide dalje jer je sakupio jedan žuti karton manje.

Poznati parovi osmine finala

Nakon odigranih posljednjih susreta po skupinama azijskog nogometnog prvenstva u Ujedinjenim Arapskim Emiratima poznati su svi putnici u osminu finala.