16. 01. 2019 - 09:45
OVO ĆE BITI SPEKTAKL: Manchester United želi organizirati...
907
OVO ĆE BITI SPEKTAKL: Manchester United želi organizirati reprizu finala Lige prvaka iz 1999. godine

LEGENDARNO FINALE LIGE PRVAKA

0

Manchester United došao je na sjajnu ideju da 20. godina od osvajanja Lige prvaka 1999. godine obilježi reprizom te legendarne utakmice protiv Bayerna.

Utakmica bi bila humanitarnog karaktera, a igrali bi je svi akteri utakmice koju je United dobio 2:1. Sudio bi Pierluigi Collina, a igralo bi se na Nou Campu kako bi uvjeti bili identični onima otprije dvadeset godina.

utd-1999

Iako je Liverpoolov preokret protiv Milana u Istanbulu 2005. godine također utakmica za sva vremena, Unitedov preokret tog 26. maja 1999. godine nešto je posebno. Bayern je vodio 1:0 od 6. minute golom Marija Baslera iz slobodnog udarca i promašio još barem tri velike prilike za rješenje utakmice.

solskjaer

United je igrao nevidljivo, a Alex Ferguson je u završnici uveo Teddyja Sheringhama i Ole Gunnara Solskjaera, današnjeg Unitedova trenera. Upravo ti igrači su u neviđenoj drami u sudijskoj nadoknadi okrenuli utakmicu i donijeli Unitedu naslov. U 91. minuti na korner je došao i Peter Schmeichel. Beckham je ubacio, a u velikoj gužvi u šesnaestercu Giggs je loše pucao, ali je loptu u gol za 1:1 skrenuo Sheringham.

united-bayern-1999

"Nekoliko minuta ranije vidio sam kako donose pehar na travnjak s Bayernovim trakicama oko ručki. Mi smo bili strašna momčad i prava klapa i znao sam da još nije gotovo", prisjetio se nekoliko godina kasnije Beckham.

Tridesetak sekundi kasnije Englezi su izborili još jedan korner. Schmeichel je krenuo i na taj ubačaj, ali je Ferguson urlao s klupe da se vrati na gol. Beckham je opet ubacio, Sheringham pucao glavom, a njegov udarac je nevjerovatnim refleksom pod prečku skrenuo Ole Gunnar Solskjaer.