Unicaja ostvarila pobjedu na domaćem terenu protiv Limogesa
907

EUROCUP

0

U okviru 3. kola Eurocupa grupe G, Unicaja je na domaćem terenu ugostila ekipu Limogesa.

Domaći su nešto bolje otvorili utakmicu, bili su dosta raspucaniji od protivnika, ali ni Limoges nije puno zaostajao. Druga četvrtina je nastavljena kao i prva, Unicaja je taman toliko bila bolja da ima već nešto sigurniju prednost te se na odmor otišlo rezultatom 41:31.

Drugo poluvrijeme je Limoges nešto bolje otvorio, ali jednostavno nisu imali rješenje u odbrani za raspucanu ekipu Unicaje. Utakmica je završena pobjedom domaćih rezultatom 79:72, čime su opravdali ulogu favorita.

Najefikasniji u domaćoj ekipi je bio Adam Waczynski sa 16 poena, dok je Giorgi Shermadini postigao 13. U redovima gostiju najviše poena su postigli Dwight Hardy 13 i Isaiah Miles 12.