PSG se rutinskom pobjedom protiv Amiensa vratio na stare staze
907

LIGUE 1

0

PSG se nakon šokantnog ispadanja u kupu od Guingampa vratio na pobjedničke staze u prvenstvenom gostovanju kod Amiensa te slavio s uvjerljivih 0:3.

U prvom dijelu domaćini su uspješno odolijevali napadima gostiju, a najbolju priliku je zapucao Julian Draxler, već u devetoj minuti, a igrači su na odmor otišli nedirnutih mreža.

U nastavku, Edison Cavani dovodi PSG u vodstvo s bijele tačke pogotkom u 57. minuti, a samo devet minuta kasnije Amiens ostaje s igračem manje zbog drugog žutog kartona za Khaleda Adenona što je olakšalo posao puno kvalitetnijim gostima iz Pariza.

Kylian Mbappe (70') riješio je sve dvojbe pogotkom nakon preciznog udarca u donji desni ugao za 0:2.

Konačnih Amiens – PSG 0:3 djelo je Marquinhosa koji odlično koristi dodavanje Draxlera te je udarcem pod prečku ostavio golmana bespomoćnog.

Ovom pobjedom PSG je pobjegao prvom pratitelju Lilleu na velikih 13 bodova uz dvije utakmice manje, a Amiens do kraja prvenstva očekuje grčevita borba za opstanak.