09. 01. 2019 - 08:21
Fantastični Jokić novim triple-doubleom predvodio Denver do...
907
Fantastični Jokić novim triple-doubleom predvodio Denver do pobjede, te postigao NEVJEROVATAN odlučujući koš

NBA LIGA

0

Košarkaši Denvera u uzbudljivom meču savladali su Miami na Floridi 103:99, a pobjedu timu iz Colorada nevjerovatnim košem 2.4 sekunde prije kraja obezbijedio je sjajni Nikola Jokić.

Srpski centar je četvrti put u sezoni, odnosno 20. u karijeri, meč završio sa triple-double učinkom - 29 poena (11/21 iz igre, 1/2 za tri, 6/6 slobodna bacanja), uz 11 skokova, 10 asistencija i jednu ukradenu loptu za 40 minuta!

jokic

Jokić je u drugom delu odlučujuće četvrtine postigao neke ključne koševe i gotovo sam vratio svoj tim u meč. Kod vodstva Miamia 93:87 na nešto više od 5 minuta do kraja, Srbin je preuzeo odgovornost i vezao je šest poena (93:95), a seriju Nuggetsa od 12:2 zaokružili su Paul Millsap sa četiri i Torrey Craig sa dva poena za vodstvo gostiju 99:95 na minutu i 58 sekundi prije kraja.

Ipak, Miami je preko Bama Adebayoa izjednačio (99:99), ali je Jokić po ko zna koji put bio čovjek odluke i poenima 2.4 sekunde prije kraja svom timu obezbijedio petu pobjedu u posljednjih šest utakmica.

Tačku na sjajan duel na Floridi stavio je Murray sa linije za slobodna bacanja.

Pored Jokića Denver su do pobjede predvodili Murray sa 18 i Lyles sa 15, dok je kod Miamia Waiters bio najefikasniji sa 15, a Olynyk i Adebayo su postigli po 13 poena.