Roberto Bautista Agut pobjednik turnira u Dohi
907

ATP DOHA

0

Ovog popodneva dobili smo pobjednika na turniru u Dohi, u muškom singlu. To je španski teniser Roberto Bautista-Agut, koji je jučer u dramatičnom polufinalu savladao Novaka Đokovića, a danas u borbi za trofej pobijedio i iskusnog Čeha Tomasa Berdycha.

Tačno dva sata trajala je njihova borba, a Bautista-Agut je na kraju slavio sa 2:1, po setovima 6:4, 3:6, 6:3.

Sva tri seta bila su veoma slična. Po jedan break u svakom je prevagnuo na jednu, ili drugu stranu. Španac je u prvom i trećem setu uspio po jednom da osvoji gem na servis protivnika, a Berdychu je to uspjelo samo u drugom setu - nedovoljno za nešto više od časnog poraza u finalu.

Ovo je za Roberta Bautistu-Aguta deveta titula u karijeri, a prva na turniru u Dohi.