907
Rossoneri teškom mukom prekinuli negativni niz, Pipita spasio Gattusa

SERIE A

0

Milan je stigao do važne pobjede u posljednjoj utakmici 19. kola Serije A. "Rosoneri" su savladali SPAL rezultatom 2-1, tako je ekipa Genaro Gattusa prekinula seriju od 4 utakmice bez pobjede.

Gosti su prvi stigli do vodstva, Andrea Petagna je primio loptu na vrhu šesnaesterca i pucao, lopta je promijenila smjer i prevarila golmana Milana.

Samo tri minute kasnije, Milan stiže do poravnanja, Castilllejo je savladao gostujućeg golmana.

Milan gol za pobjedu postiže u 64. minuti, Gonzalo Higuain je primio pas i zakucao loptu pod prečku.

Domaćin je meč završio sa igračem manje, Suso je dobio drugi žuti karton u 89. minuti.

"Rosoneri" su stigli do važna tri boda u borbi za Ligu prvaka i prestigli na tabeli Romu i Sampdoriju.