Fener gazi sve pred sobom! Turski tim nanio težak poraz Barceloni!
907

EUROLIGA

0

Posljednja utakmica desetog kola Eurolige. Barcelona je dočekala moćni Fener, a gosti su odnijeli pobjedu rezultatom 65:84.

3

Željko Obradović je pokazao zašto je njegov tim uz CSKA i Real glavni favorit za osvajanje Eurolige. Gosti su pokazali koliko su nadmoćni, i to protiv Barcelone koja igra odlično u posljednje vrijeme i nalazi se na poziciji koja vodi u play off.

2

Od samog starta, turski tim je preuzeo inicijativu i do kraja meča prednost se samo uvećavala. Drugo poluvrijeme je obilježila fantastična odbrana gostiju, koji su dozvolili samo 29 poena u trećoj i četvrtoj četvrtini, a ukupno samo 65 za cijeli meč.

5

Kada je tim Barcelone u pitanju, jedini koji su odigrali donekle solidan meč su Hanga i Kuric. Hanga je postigao 16 poena, dok je Kuric zabilježio 10 poena.

Gosti su imali ogroman broj raspoloženih igrača, a najviše poena je postigao Muhammad Ali (Bobby Dixon). On je postigao 16 poena, a dvocifreni su bili i Jan Vesely sa 11 poena, Marko Gudurić sa 13 poena, Nicolo Melli sa 10 poena i Luigi Datome sa 11 poena.

7

Fenerbahče sada ima skor 9 pobjeda i 1 poraz i dijele prvo mjesto sa ekipom iz Moskve. Barcelona je upisala četvrti poraz.