Arsenal savaldao Bournemouth, Kolašinac upisao dvije asistencije!
907

VAŽNA POBJEDA ZA TOPNIKE

0

Arsenal je u 13. kolu engleskog Premiershipa gostovao kod Bournemoutha i zabilježio je trijumf rezultatom 2:1.

ars1

Topnici su poveli nakon pola sata igre. Sead Kolašinac, koji je odigrao čitav susret i tako pokazao da je povreda definitivno prošlost, je ubacio loptu sa lijeve strane, a nesretni Jefferson Lerma je zakucao loptu iza leđa svog golmana Asmira Begovića koji je također propustio odlučujući duel Zmajeva u Ligi nacija protiv Austrije zbog povrede.

Bournemouth je u prvoj minuti sudijske nadoknade stigao do izjednačenja. David Brooks je uposlio Joshuu Kinga koji šutira iz prve i postiže prelijep pogodak za 1:1.

Arsenal je do pobjede stigao u 67. minuti meča. Ponovo je Kolašinac bio asistent, a strijelcu pogotka Pierre-Emericku Aubameyangu nije bilo teško pogoditi za 2:1.

Arsenal je na ovaj način upisao pobjedu nakon tri uzastopna neriješena rezultata, dok je Bournemouthu ovo bio treći vezani poraz.