Zvezda pregazila Mornar i upisala osmu pobjedu!
907

ABA LIGA

0

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su u meču osmog kola ABA lige ekipu Mornara na domaćem terenu rezultatom 104:71.

Crveno-beli su tako stigli do osme pobjede u isto toliko mečeva i jedina su neporažena ekipa u regionalnom takmičenju.

Mornar je pretrpio šesti poraz u ABA ligi.

1

Iako su gosti iz Crne Gore bolje otvorili meč u dvorani "Aleksandar Nikolić", tim Milana Tomića probudio se krajem prve četvrtine i uspio poslije deset minuta igre da stekne sedam poena prednosti (23:16).

U nastavku je ekipa sa Malog Kalemegdana bez mnogo problema održavala prednost i nije dozvoljavala gostima da ih ozbiljnije ugrozi.

zvezda

Najbolji u redovima beogradskog tima bio je Beron sa 18 poena, pratio ga je Ojo sa 14, a dvocifren je bio i Boriša Simanić sa 11 poena.

Među Baranima su se istakli Brown i Waller sa po 19 poena.

Crveno-beli su se izdvojili na vrhu tabele sa 8-0, dok je Mornar na 10. poziciji na tabeli ABA lige.