17. 11. 2018 - 09:26
SVI SU JE VEĆ VIDJELI U GOLU: Jedan od najpotcjenjenijih...
907
SVI SU JE VEĆ VIDJELI U GOLU: Jedan od najpotcjenjenijih golmana svijeta izveo BRAVURU GODINE za historijski uspjeh njegove selekcije

LIGA NACIJA

0

Danska je pobjedom 2:1 u Velsu u sjajnom i uzbudljivom dvoboju s najvećim rivalom za prvo mjesto u Grupi B drugog razereda Lige nacija, kolo prije kraja osigurala prolaz u elitni rang novog UEFA-inog takmičenja.

danska

Gosti su u Kardifu poveli u 42. minuti golom Nikolaija Jorgensena nakon odlične i brze kontre. Na 2:0 povećao je Martin Braithwaite u 88. minuti tako što je prosto zakucao loptu u same rašlje.

danska1

Minutu prije kraja Gareth Bale nakon pogrešne procjene i kasnog izlaska Kaspera Schmeichela s gola uspijeva smanjiti na 1:2, ali to je ostao konačan rezultat.

bale-vels

Danska je tako na najteži i najslađi način, pobjedom u gostima u izravnom meču s najvećim rivalom, osigurala Ligu A.

danska2

Ali, ko zna kako bi završio ovaj meč i ko bi izborio prvo mjesto skupini i plasman u viši rang, da osam minuta prije kraja i pri rezultatu 1:0 za Dansku, njen golman nije izveo pravo pravcato čudo.

bale-vels1

Bale je na 25 metara od gola iskosa s desne strane odlično ljevicom pucao iz slobodnjaka, gađajući bliže, lijeve rašlje čuvara mreže Leicestera. Gol se činio neminovan, ali danski golman letom pod prečku od tamo fantastično čupa loptu i tako omogućava svojoj reprezentaciji zadržavanje prednosti i veliku pobjedu. Za još veće slavlje...