LIVE: Austrija - BiH 0:0LIVE: Austrija - BiH 0:0

stadion

93. - Kraj, idemo u A diviziju. Bravo momci

22:33
stadion

91. - Igrat će se tri minute, Arnautović je šutirao preko našeg gola iz dobre pozicije

stadion

73. - Vrlo slab pokušaj Džeke iz velike udaljenosti.

22:14
stadion

72. - Šesti korner za Austriju, pokušao je kapiten Baumgartlinger, srećom pored gola Šehića. Bila je to zaista izgledna pozicija

22:12
stadion

69. - Pas Sarića za Džeku, kojem je sviran diskutabilan ofsajd. Mogla je to biti vrlo dobra šansa za naše momke

stadion

65. - Nakon kornera odličan udarac Zukanovića iz okreta, milimetri su odlučivali, ali ostaje 0:0

22:06
stadion

64. - Duljević je nakon kontre gađao sjajno suprotne rašlje, Linder izbija krajnjim naporom u korner

22:03
stadion

61. - Imali smo slobodnjak, kojeg je loše izveo Pjanić. Uslijedila je kontra domaćih, srećom Arnautović je loše šutirao i to je bio lak plijen za Šehića

22:01
stadion

59. - Džeko šalje malo jaču loptu za usamljenog Duljevića, ali bivši igrač Sarajeva to nije dobro primio i lopta ide u aut

22:00
stadion

58. - Džeko majstorski prima loptu na nekih sedam, osam metara, odlično je pucao, ali lopta je prozujala preko gola Lindera. U nastavku su domaći imali izglednu priliku

21:58
stadion

56. - Džeko je pokušao, jedan domaći igrač je to izblokirao i Linder lagano interveniše. Moglo je biti vrlo opasno pred golom Austrije

stadion

Vrašnješ i Šunjić su spašavali naš gol u prethodnoj situaciji. Idemo kazniti ove promašaje

21:54
stadion

51. - Slobodnjak iskosa za domaće, Džeko odlično interveniše, a u nastavku dvije odlične prilike. Srećom ostaje 0:0. Arnautović je čak i škaricama pokušao.

stadion

45. - Majstorska asistencija Džeke, ali Višća iz izgledne situacije loše šutira i ostaje 0:0

21:28
stadion

43. - Moglo je biti izuzetno opasno, ali Sarić loše prima loptu u protivničkom šesnaestercu

21:25
stadion

40. - Bešić je bio dosta neoprezan, ali je nekako uspio intervenisati ispred Arnautovića. Moglo je biti izuzetno opasno pred Šehićevim golom

21:24
stadion

39. - Peter Žulj je prvi igrač sa žutim kartnom nakon faula nad agilnim Duljevićem

21:24
stadion

38. - Duljević odlično interveniše glavom tako da i ovaj napad Austrije je zaustavljen. U nastavku lopta iz auta za usamljenog Arnautovića, koji se ne snalazi najbolje i Šehić lagano brani

21:22
stadion

37. - Četvrti korner za Austriju, Šunjić izbija loptu

21:18
stadion

33. - Vrlo dobar šut Džeke sa nekih 17 metara, ali lopta za malo odlazi kraj gola

21:15
stadion

30. - Lijep ubačaj Duljevića, ali malo previsoka lopta za Džeku i Linder lagano je hvata

21:12
stadion

26. - Nakon kornera priliku glavom je imao i Vranješ, sviran je ofsajd. Dosta diskutabilna situacija

21:11
stadion

26. - Lijep napad naših, Vranješ za Višču, koji odlično šutira, ali golman Linder odbija u korner

21:10
stadion

25. - Solidan pokušaj Alabe iz slobodnjaka, otišlo je to visoko preko gola Ibrahima Šehića

21:07
stadion

22. - Opet sjajni Toni Šunjić odlično interveniše i propada i ovaj korner za domaće

21:06
stadion

21. - Duljević je dobro intervenisao, pa smo izbacili loptu daleko od gola. U nastavku treći korner za domaće

21:05
stadion

20. - Bespotrebna greška Zmajeva na sredini terena, a Šunjić oštrim starom prekida napad Austrije i biće to slobodan udarac

21:04
stadion

15. - Lijepa akcija naših, ali Bešić je kasno uposlio Višću koji je bio u ofsajdu pa je gol Džeke opravdano poništen

20:56
stadion

11. - Odlična intervencija Šunjića nakon ubačaja Alabe iz ugla, bez ikakve opasnosti po naš gol

20:55
stadion

10. - Prvi korner za Austriju nakon što je Bešić upropastio obećavajući kontranapad

stadion

U toku je intoniranje bh. himne, s tribina odzvanja "Jedna si jedina"

20:35
stadion

Još 10-ak minuta ostalo je do početka meča, veliki broj bh. navijača je na tribinama

19:53
stadion

Robert Prosinečki i Franco Foda odabrali su sastave za večerašnji meč.

Tako se bh. selektor odlučio za ovih 11: Šehić, Ćivić, Vranješ, Bešić, Višća, Duljević, Pjanić, Džeko, Šunjić, Zukanović, Sarić.

Foda je odabrao sljedeće fudbalere: Lindner, Dragović, Hinteregger, Arnautović, Alaba, Baumgartlinger, Žulj, Kainz, Schopf, Lainer, Lazaro.

19:52
stadion

Podsjećamo, u Zenici su Zmajevi slavili s 1:0 pogotkom kapitena Edina Džeke, a večeras izabranicima Roberta Prosinečkog odgovara i remi. Čak i minimalan poraz, ali uz postignut pogodak.

19:51
stadion

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u Beču igra posljednju utakmicu grupne faze Lige nacija protiv Austrije. Ujedno bi u ovom duelu trebala i pasti odluka o tome koja će od ove dvije selekcije zauzeti prvu poziciju u Grupi 3, druge divizije ovog takmičenja.