907
ŠTA SE DEŠAVA U BARCELONI?! Totalni RASPAD SISTEMA! Ovo im se nije desilo 15 godina!

NEŠTO NE ŠTIMA U IGRI BARCE

0

Katalonski div nije sačuvao mrežu čistom u domaćem prvenstvu još otkako su u drugom kolu pobijedili Valladolid!

Kad je Betisov Junior Firpo zabio u 20. minuti, bila je to 10. ligaška utakmica Barcelone zaredom u kojoj su primili pogodak, što je njihov najgori defenzivni niz u zadnjih 20 godina!

barca1

Moramo se vratiti u 1998. godinu kad je Louis van Gaal bio na klupi da bismo došli do dužeg niza utakmica bez 'čiste mreže'. Tada je katalonski div čak 12 utakmica zaredom primao barem pogodak što znači da će Barca izjednačiti taj rekord ako u sljedeće dvije utakmice, s Atleticom i Villarrealom, obrana kapitulira.

Iako su ušli jako u sezonu i drže vrh poretka, Katalonci nisu 'ugasili' protivničku ekipu još tamo od drugog kola. U prvom su dobili Alaves 3:0, a onda sedmicu dana kasnije "riješili" su Valladolid 1:0. No, nakon toga su se morali pouzdati u napadački učinak ne bi li nadoknadili obrambene propuste.

barcelona-betis

Njihov sljedeći suparnik, Atletico, zabio je u zadnjih šest ligaških susreta dok je Villarreal ipak malo manje opasan. Zabili su 11 golova u 12 utakmica.

Ako Barca primi pogodak u obje te utakmice, morat će sačuvati mrežu u gradskom derbiju s Espanyolom kako bi izbjegla rušenje rekorda Van Gaalove ekipe.

van-gaal-iniesta

Iako defenzivno cure u ligi, Barcelona je u Ligi prvaka dobila inter 2:0 na Camp Nou, a uz 4:0 pobjedu nad PSV-om, to su jedine utakmice bez primljenog pogotka još od spomenutog dvoboja s Valladolidom.

Bili su prošle sedmice blizu ponavljanja tog 'trika' na San Siru, ali Mauro Icardi im je zabio u 87. minuti.

S druge strane, uspjeli su u Kupu protiv niželigaša Leonese ostati čiste mreže.
Ali zato su protiv Betisa prvi put primili četiri pogotka kod kuće nakon 15 godina! I aprilskog dvoboja s Deportivom.

rakitic

Lionel Messi i Arturo Vidal su zabijali na drugoj strani zadnja linija Barce nije mogla obraniti praktički ništa...