EUROLIGA: Barcelona savladala Khimki u gostima
907

6. KOLO

0

Košarkaši Barcelone pobijedili su u gostima ekipu ruskog Khimkija rezultatom 87:80 (38:38) u šestom kolu Eurolige i tako stigli do svoje četvrte pobjede.

Ekipa koju vodi Svetislav Pešić stigla je do trijumfa boljom igrom u trećoj četvrtini, koji su Katalonci dobili sa osam poena prednosti. Do kraja meča tim iz Španije čuvao je tu prednost, iako su na šest minuta do kraja ruski košarkaši stigli do 75:76.

barca1

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Heurtel sa 18 poena i 8 asistencija, a po 16 poena dodali su Singleton i Ante Tomić, koji je imao i 6 skokova.

U poraženoj ekipi po običaju je najefikasniji bio Alexey Shved, koji je ubacio 27 poena (8/14 iz igre, 8/11 penali), a 17 poena dodao je Crocker.