Roma osvojila samo bod na gostovanju kod Fiorentine, Džeko...
907
Roma osvojila samo bod na gostovanju kod Fiorentine, Džeko promašio NEMOGUĆE!

SERIE A

0

Fiorentina je u okviru 11. kola talijanske Serie A dočekala na svom terenu ekipu Rome i odigrala neriješeno 1:1.

U prvih 20-tak minuta nismo vidjeli neku ozbiljniju priliku, a onda je Edin Džeko u 22. minutu imao veliku priliku kada je bio sam ispred gola Fiorentine, ali je sa pet metara promašio gol.

dzeko2

Kazna je stigla u 32. minuti kada je Olsen napravio faul u šesnaestercu Rome, a Jordan Veretout pogodio sa bijele tačke za 1:0. Do kraja poluvremena nije bilo nekih većih prilika za gol tako da se sa ovim rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Roma je stvarala izglednije prilike, a jednu je uspjela i realizirati u 85. minuti kada je Alessandro Florenzi pogodio za 1:1. Džeko je u 93. minuti mogao Romi donijeti sva tri boda ali je njegov snažan šut obranio golman Fiorentine pa je ostalo konačnih 1:1.

Fiorentina sada zauzima 6. mjesto na tabeli sa 16 bodova, dok je Roma na 7. mjestu sa također 16 bodova.