Bh. rukometaši poklekli u Mejdanu, situacija i dalje dobra
907

GLAVU GORE

0

Nakon sjajne partije u Bjelorusiji, rukometna reprezentacija BiH nije uspjela slaviti u Mejdanu protiv Češke. Početak meča bio je oprezan, igralo se gol za gol i poslije 10 minuta na semaforu je bilo 3:3. Imali smo u 15. minuti napad za plus dva, ali Predragović je promašio zicer, pa je ubrzo Hrstka novim golom donio novo izjednačenje Česima.

nhh1

Početak drugog dijela nije obećavao, Česi odmah dolaze do plus tri, a onda su se redali problemi, naše greške, Galia je branio zicere i gosti su lako došli do plus šest, pošto je bilo 17:11 poslije 40 minuta igre. U situaciji kada je 'gorillo pod nogama' nije bilo lako ni igrati, nije bilo jednostavno realizovati napade, a na drugoj strani igrači češke selekcije znali su da iskoriste i najmanju pogrešku u našoj odbrani.

Prednost Češke samo je rasla, već oko 50. minute bilo je jasno da ne možemo da se vratimo, pošto su poveli osam razlike i tu je praktično sve bilo i gotovo. Situacija u grupi je i dalje dobra za nas, treba nam naredna pobjeda, a idući mečevi igraj use u aprilu mjesecu.