20. 10. 2018 - 10:10
O OVOME BRUJI NOGOMETNI SVIJET: Jedan od najvećih igrača svih...
907
O OVOME BRUJI NOGOMETNI SVIJET: Jedan od najvećih igrača svih vremena postigao gol sa 40 METARA i OBJAVIO KRAJ KARIJERE

DIDIER DROGBA

0

Didier Drogba zabio je nevjerovatan gol iz slobodnog udarca s 40 metara i donio Phoenix Risingu prvu pobjedu u playoffu MLS-a u klupskoj historiji! Phoenix je pobijedio Portland Timbers II s 3:0 u prvoj utakmici drugog kruga.

A 40-godišnji Drogba je zabio za 1:0 u 28. minuti, kada je opalio iz slobodnog udarca i doslovno odnio golmanove ruke! Igrao je 71 minutu, a to mu je možda bila zadnja utakmica za klub.

Didier je stigao 2017. kao igrač i suvlasnik nakon godine i pol u Montreal Impactu. Zabio je prošle sezone deset golova u 14 utakmica, a ove pet u devet. Ovo mu je zadnja igračka sezona.

"Na puno načina život me vraća na početak. Ne tako davno bio sam klinac koji je išao Francuskom i niko me nije prepoznao, znao ko sam. A sad kad gledam suigrače po svlačionici, to vidim: mladog sebe. Ja sam nekad bio takav."