Sjajni Luka Jović ispisao historiju, Alaves lider La Lige
907

EVROPSKE LIGE

0

Historiju je večeras u Bundesligi ispisao Srbin Luka Jović. Eintracht je nastavio sjajnu golgetersku formu i s uvjeljivih 7:1 je pobijedio Fortunu Düseldorf. Jović je zabio čak pet golova! Bio je strijelac u 26., 34., 55., 69. i 72. minuti, a s 20 godina i 200 dana je postao najmlađi igrač u povijesti Bundeslige kojemu je to uspjelo. Također, prvi je igrač Eintrachta u povijesti koji je zabio pet golova, ali i prvi Srbin kojemu je to pošlo za rukom u Bundesligi.

Osim Jovića za Eintracht je dva gola zabio Heller (20' i 50'), a za goste je utješni pogodak postigao Lukebakio u 53. minuti. Eintracht je pobjedom preskočio Bayern. Obje momčadi imaju po 13. bodova, ali Bavarci oš trebaju odigrati svoju utakmicu 8. kola.

Alaves je s 1:0 slavio na gostovanju kod Celte Vigo pogotkom Pina u 58. minuti, a s tri osvojena boda je preuzeo vodstvo u Primeri! Alaves ima 17 bodova, Sevilla 16, a Barcelona i Atletico Madrid po 15.

Lyon je u Francuskoj s 2:0 pobijedio Nimes. Strijelac prvog gola je bio Dembele u 24. minuti, a pobjedu je potvrdio Memphis Depay u 90. minuti. Lyon je treći u prvenstvu sa 17 bodova, 10 manje od vodećeg PSG-a, a Nimes je 15. i ima 10 bodova.

Ivan Leko odradio je prvu utakmicu nakon skandala oko namještanja utakmica i korupcije u belgijskom nogometu, a njegov Club Brugge je igrao 1:1 s Waasland-Beverenom. Vanaken je u 55. minuti pogodio za Club, a remi gostima je osigurao Vellios pet minuta kasnije. Club Brugge je drugi u Belgiji s 26 bodova, a toliko ima i vodeći Genk.