Lebron debitovo za Lakerse, dobra partija Nurkića
907

POČEO JE NBA CIRKUS

0

Lebron James sinoć je upisao svoj prvi nastup u dresu LA Laksersa na oduševljenje mnogih, a imao je i zapažen učinak, uprkos porazu njegove ekipe. Postigao je ukupno 26 poena. Portland je djelomično ugasio tu euforiju koja se stvorila oko ekipe iz Los Anđelesa. Lakersi su, istina, najvećim dijelom susreta u Oregonu držali priključak, čak i vodili povremeno, ali Trail Blazersi su slomili njihov otpor u zadnjoj četvrtini za trijumf od 128:119.

lal

Iako nije mnogo igrao (17 minuta na parketu, rano ušao u probleme s ličnim greškama), Jusuf Nurkić je pružio odlično izdanje, malo mu je nedostajalo za double-double učinak. Susret je završio sa 16 poena (šut 7-14), 9 skokova i dvije ukradene lopte. U preostale dvije utakmice večeri, Sixersi su deklasirali Bullse (127:108) na krilima Joela Embiida (30 poena, 12 skokova), dok je Heat u dramatičnoj završnici, pogotkom Kellyja Olynyka u zadnjoj sekundi, savladao Wizardse (113:112).