16. 10. 2018 - 22:04
Tako blizu, a tako daleko: Mlada reprezentacija BiH porazom u...
907
Tako blizu, a tako daleko: Mlada reprezentacija BiH porazom u Portugalu izgubila san od Euru

OSTAJE ŽAL

0

Mlada reprezentacija BiH izgubila je snove o plasmanu na evropsko prvenstvo, porazom u Madeiri od selekcije Portugala, rezultatom 4:2. Igrao se 20. minut kada je sjajno pogodio Andre Horta pravo niotkud. Šutirao je po podu sa distance i matirao nemoćnog Trkulju. No, u samom finišu prvog dijela izjednačenje. Demirović je dobio pravovremenu loptu i mirno je pospremio iza golmana Portugala za poravnanje i erupciju oduševljenja. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, tako da se vjera vratila u našu selekciju. Ipak, drugi dio donosi znatno bolju igru domaćina koji su sa brza dva gola riješili pitanje pobjednika.

port

Prvo je u 53. minuti Joao Felix vratio prednost Portugalcima, a onda spektakularan gol postiže rezervista Goncalves koji se poigrao sa kompletnom odbranom Zmajeva i postigao rijetko viđen pogodak. Tada je evidentno pao moral kod mladih bh. fudbalera koji se nisu oporavili od teških desetak minuta koje su priredili Portugalci. Do kraja je Tavares postavio rezultat na 4:1, a gol za kraj postiže Turkeš na asistenciju Hadžiahmetovića u posljednjim sekundama meča. Selekcija BiH ovim porazom pozdravila se od Eura, a Portugal sasvim izgledno ovjerio drugo mjesto.