14. 10. 2018 - 20:12
Rusija osvojila Grupu B Lige nacija trijumfom protiv Turske
907

0

U današnjem susretu skupine B Lige nacija Rusija je porazila Tursku drugi puta u nešto više od mjesec dana rezultatom 2:0 te se ovim trijumfom ostaka vrhu tabele sa sedam bodova, četiri više od današnjeg suparnika što je više nego dovoljno za osvajanje prvog mjesta.

Od samog početka domaćini su se nametnuli kao kvalitetnija ekipa, a u 20. minuti Georgiy Dzikiya pogađa okvir gola, a odbijanac u mrežu pospremio je Roman Neustadter. Do kraja poluvremena vidjeli smo dosta nervoznu utakmicu bez prevelikih prilika u kojem je sudac morao podijeliti čak tri žuta kartona.

Drugo poluvrijeme otvorio je domaćin puno bolje, a ogromnu priliku je propustio Artem Dzyuba koji je pucao iznad gola.  U 70. minuti opet smo vidjeli dobru akciju Rusije, ali Gazinskiy je bio neprecizan.

I kad se već činilo da će domaćini pobijediti minimalnim rezultatom Denis Cheryshev je smireno poentirao na asistenciju kreativnog Aleksandra Golovina za konačnih, Rusija:Turska 2:0.