Novak Đoković osvojio ATP Master u Šangaju, od sutra drugi na...
907
Novak Đoković osvojio ATP Master u Šangaju, od sutra drugi na svijetu

VELIKI POVRATAK ĐOKOVIĆA

0

Novak Đoković sada je već jasno dao do znanja da se vratio u punu formu, a prije nekoliko minuta osvojio je novi trofej, ATP Masters u Šangaju. Novak je slavio sa 6:3, 6:4 nakon sat i 35 minuta borbe te četvrte iskorištene meč lopte za svoju 32. Masters titulu.

2a

Od ponedjeljka, Novak će biti drugi na svijetu. Prvi dio prvog seta donio je dobar tenis i izjednačenu igru. Dobri napadi sa Bornine strane mreže i odlična odbrana sa Novakove strane učinili su meč zanimljivim.

Oba igrača griješila su povremeno iz backhanda, ali Ćorić je u ovom duelu bio igrač koji je morao da rizikuje i to ga je uvodilo u sitne greške. Đoković je prvi set riješio u svoju korist jednim breakom, napravljenim u šestom gemu, a u drugom setu je Ćorić nervozno izgubio gem već na samom startu.

2b

U drugom setu, broj Ćorićevih grešaka se povećao, a Đoković je već u prvom gemu napravio break, a zatim i u trećem dobro namučio rivala. Nije se predavao Ćorić, uspio je doći i do break lopte, ali ne i da je realizuje.