Mirza Bašić se oprostio u četvrtfinalu Tashkenta
907

LOŠ NASTUP

0

Mirza Bašić nije se uspio plasirati u polufinale turnira u Taškentu nakon što je izgubio meč od trenutno 178. igrača na svijetu, Kamila Majchrzaka. Poljak je bio bolji sa 2:0, po setovima 6:1, 6:4. Bašić je jako loše odigrao prvi set, te je dopustio protivniku da mu uzme dva breaka i za samo 17 minuta osvoji set rezultatom 6:1. Na početku drugog seta Mirza je nastavio sa lošom igrom i Majchrzak dolazi do breaka odmah u prvom gemu.

Međutim, Mirza je uspio vratiti break kod rezultata 2:1 za Poljaka. Nakon što je na svom servisu bio siguran i došao do 3:2, Bašić je zatražio medicinski time-out, pa je vrlo moguće da je i neka ozljeda bila uzrok ovako lošoj igri. Poljak je došao do breaka pri rezultatu 4:4 te je meč priveo kraju. Moglo bi se reći da je sreća što je kraj sezone, jer je Bašić u velikoj krizi i bit će mu potrebno neko vrijeme da promijeni neke stvari u svojoj igri i da se vrati u formu, da bi se zadržao u prvih 100 na ATP listi.