14. 09. 2018 - 21:03
Kvalifikacije za Mundobasket: Ukrajina iznenadila Španiju,...
907
Kvalifikacije za Mundobasket: Ukrajina iznenadila Španiju, Slovenija i Crna Gora doživjele poraz

AKTUELNI EVROPSKI PRVACI NAKON PORAZA U VEOMA TEŠKOJ SITUACIJI

0

Košarkaši Ukrajine priredili su jedno od najvećih iznenađenja u ovom prozoru kvalifikacija savladavši u Kievu ekipu Španije. Domaći su bolje otvorili meč, dobili prvu četvrtinu sa 19:12. U drugoj dionici se Španci bude, dobijaju je sa 22:17, tako da se na odmor otišlo sa +2 za Ukrajince. Do kraja su Ukrajinci smireno držali prednost, čak je i povećali i na kraju uspjeli pobijediti sa 76:65.

Najefikasniji u domaćem timu je bio Mykhailiuk sa 22 poena, 3 skoka i 3 asistencije, dok je u gostujućem timu najbolji bio Colom sa 15 poena, 2 skoka i 4 asistencije.

Košarkaši Latvije su u Rigi dobili aktuelnog evropskog prvaka Sloveniju.. Prva 3 četvrtine se igralo praktički koš za koš, a u posljednjoj dionici Latvijci lome meč u svoju korist i dobijaju ga sa 85:74.

Najbolji u domaćem timu je bio Timma sa 18 poena, 12 skokova i 1 asistencijom, a za goste je najefikasniji bio Rupnik sa 19 poena, 3 skoka i 4 asistencije.

Crna Gora je u Ankari očekivano poražena od domaće Turske. Domaćini su cijelo vrijeme kontrolisali meč i na kraju ga dobili sa 89:79.

Najbolji kod domaćih je bio Osman sa 18 poena, 6 skokova i 2 asistencije, dok je kod Crnogoraca najbolji bio Dubljević sa 22 poena, 9 skokova i 1 asistencijom.