Kei Nishikori preko Kohlschreibera u četvrtfinalu US Opena
907

ODLIČAN NASTUP

0

U susretu za četvrfinale Jpanac Kei Nishikori savladao je Nijemca Kohlschreibera maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:2 i 7:5. U prvom setu igrači su izmijenjali po jedan brejk, ali je Jpanac napravio dodatni kada je trebalo i priveo set kraju.

kei

Drugi set je Nishikori još lakše riješio u svoju korist i to zahvaljujući brejkovima u prvom i petom gemu. Najzanimljiviji treći set bio je poslastica za gledanje, ali Kei Nishikori je bio odlučan da privede meč kraju, pa je odmah ujedanaestom gemu oduzeo servis svom protivniku i poveo sa 6:5, da bi potom i potvrdio brejk i slavio pobjedu. Kei Nishikori će u četvrtfinalu US Opena odmjeriti snage sa boljim iz duela Ćilić - Goffin koji je na rasporedu nešto kasnije.