Željezničar demolirao Široki Brijeg na Pecari
907

ODLIČNA IGRA SARAJLIJA

0

U posljednjem susretu 8. kola Premijer lige BiH Široki Brijeg je deklasiran od ekipe Željezničara na stadionu Pecara rezultatom 0-3. Bio je Željo bolji rival već od starta, imali su nekoliko dobrih šansi, ali nisu uspjevali doći do završnice. U 38. minuti Blagojević je ubacio nakon prekida, a udarac glavom Krpića sjajno je zaustavio Bilobrk. Ipak, nakon kornera Željo je poveo. Odlično je skočio Rodin i glavom je pogodio za 0:1 i veliko slavlje gostiju. Nastavak je počeo nešto angažovanijom igrom domaćih, ali bilo je to vrlo jalovo, što je Željo znao iskoristiti.

bht2

Tim sa Grbavice je udvostručio vodstvo u 57. minuti. Jedna lopta u šesnaestercu se odbila do rezerviste Zeca koji je prizemnim udarcem iskosa sa desne strane povisio prednost Željezničara. Samo tri minute nakon drugog gola Željo je stigao i do trećeg. Pavić je sjajno centrirao sa lijeve strane, a Krpić je na drugoj stativi lijepo pogodio glavom za 0:3, te je već tada bilo jasno da bodovi idu u Sarajevo. Treba napomenuti još da je Željezničar igrao sa igračem manje od 70. minute, isključen je Bakrač, ali Široki uprkos terenskoj nadmoći nisu uspjeli doći do počasnog pogotka.