MA JE LI MOGUĆE: Zagreb prvi put u historiji poražen od Nexea
907

1. KOLO SEHA LIGE

0

I to se konačno dogodilo. Rukometaši Nexea prvi su put u klupskoj historiji pobijedili PPD Zagreb, pred svojim su navijačima svladali vladare hrvatskog rukometa s 23:22 (13:9) u posljednjoj utakmici 1. kola SEHA lige.

Najveći hrvatski rukometni derbi prošao je u potpunoj dominaciji domaćeg sastava koji je na poluvremenu vodio s 13:9, a u 47. minuti imao i šest golova prednosti (20:14). No, tada slijedi prava panika kod domaće momčadi, kao da su im ruke zadrhtale i promašuju nekoliko zicera, uključujući i sedmerac kojeg je u samoj završnici promašio Tomi Vozab.

Izabranici Line Červara uspjeli su se u primaknuti na samo jedan gol razlike u 58. minuti (22:21), no dalje od toga nisu mogli. Marin Šipić je s crte pogodio u posljednjoj minuti za +2 Nexea, što se pokazalo nedostižnim za PPD Zagreb.

Tomi Vozab sa osam pogodaka i Marin Šipić sa šest bili su najefikasniji igrači kod pobjednika, dok su kod gostiju najbolji strijelci bili Zlatko Horvat sa devet golova i Damir Bičanić sa šest.

Nexe u 2. kolu gostuje kod Izviđača 5. septembra, a PPD Zagreb će sljedeću utakmicu odigrati 8. septembra, kad će ugostiti bh. predstavnika Izviđač. Utakmicu 2. kola, u kojem su domaćini Steaui, Zagrebaši će odigrati 11. septembra.

RK NEXE – RK PPD ZAGREB 23:22 (13:9)

ŠD OŠ kralja Tomislava Našice; Gledatelja: 2070

RK NEXE: Šipić 6, Gadža 1, Leban, Eter 1, Mrđenović, Barišić Jaman 1, Car, Buvinić 4, Radovanović (8 odbrana), Vida 2, Lončar, Lavrič, Tomić, Celebi, Vozab 8. Trener: Hrvoje Horvat

RK PPD ZAGREB: Ereš, Vistrop 2, Mrakovčić 2, Božić Pavletić, Kontrec, Burić, Jović, Sršen 1, Horvat 9, Šušnja 1, Potočnik, Ravnić, Mandić 3, Bičanić 4, Vekić, Kastelic (6 odbrana). Trener: Lino Červar