Chelsea bolji od Arsenala u londonskom derbiju
907

POBJEDA PLAVIH

0

U okviru derbija drugog kola engleskog Premiershipa snage su na Stamford Bridge-u odmjerili nogometaši Chelsea i Arsenala. U dosta dobroj utakmici, ekipa Maurizio Sarrija slavila je rezultatom 3-2.

Bolje je Chelsea otvorio meč i nekako svoje šanse pretvarao u golove. Pedro je pogodio u 9. minuti, a Morata u 20. Arsenal je sa druge strane u dva ili tri navrata mašio prazan gol.

Zatim su gosti stigli do izjednačenja. Prvo je u 37. minuti pogodio Mkhitaryan, da bi četiri minute kasniej izjednačio Iwobi, te tako postavio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su ekipe ipak zaigrale nešto bolje u odbrani, pa smo vidjeli samo jedan pogodak. Ruku na srce, šansi je bilo, ali samo jedna lopta završila je u mreži. I to onda od Alonsa u 81. minuti kada ga je sjajno pronašao Hazard.