Kraj priče na Novaka u Torontu: Đoković eliminisan od Tsisipasa
907

NAKON VELIKE BORBE

0

Grčka uzdanica Stefanos Tsisipas savladao je Novaka Đokovića u četvrtfinalu Rogers cupa u Torontu rezultatom 6:3, 6:7 (5) i 6:3. Tsisipas je bio bolji rival u prvom setu, imao je čak 6 brejk lopti od kojih je samo jednu iskoristio, imao je bolji procenat osvojenih poena nakon prvog servisa, ali i nakon drugog, pa je na kraju zasluženo poveo sa 1:0.

tsisipas

Jedini brejk vidjeli smo u 6. gemu, Novak je bio u minusu od 0:40, ali je uspio da stigne do 30:40 i tada je poslao čistu loptu u aut za 2:4. Nakon velike borbe u drugom setu otišlo se u tie break U tie breaku Novak siguran, izjednačio je rezultat, ali je odmah na startu drugog seta zabilježen novi pad u njegovoj igri, što je Tsisipas iskoristio i poveo sa 2:0. Čuvao je prednost Grk, držao se sjajno i nije pao kada je to bilo najvažnije po njega, pa mu se mora odati priznanje za veliku pobjedu protiv Novaka Đokovića.

djole

Đokoviću preostaju sada bitniiji turniri, na redu je Cincinati kojeg nije nikada osvojio kao i glavna meta za kraj sezone, odnosno US Open.